5 powodów za nałożeniem ceramiki na auto

Nie martw się o lakier

Powłoki ceramiczne określa się obecnie za najbardziej trwałe znane formy ochrony lakieru samochodowego i innych powierzchni. Jej sekret kryje się w twardości, gładkości oraz odporności na zużycie, która będzie oczywiście różnić się od siebie w zależności od tego, jakie zabezpieczenie ceramiczne lakieru wybierzemy. Po nałożeniu powłoki na lakierze będzie znajdowała się przezroczysta warstwa, która jest niewidoczna gołym okiem, gdyż ma grubość 2-3 mikronów. Sprawia ona, że powłoka samochodu jest całkowicie odizolowana od złego działania wszystkich czynników zewnętrznych, które mają tak niekorzystny wpływ na nasze auta. Zalicza się do nich przede wszystkim uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju rysy, kwaśne deszcze, promieniowanie słoneczne sprawiające, że lakier traci swój kolor, soki z drzew, które opadają na lakier, czy nagminnie używana w okresie zimowym sól drogowa. Ochrona ta zdecydowanie ograniczy ryzyko pojawiania się odprysków i zadrapań, a to z kolei wykluczy konieczność kosztownych napraw lakierniczych.

Wspaniały efekt lustra

W przypadku pełnej aplikacji powłoki ceramicznej, a najlepiej także z wstępną polerką wykonaną przez specjalistów z salonów detailingowych, oczom każdego właściciela ukaże się kompletnie nowe auto, które będzie wyglądało, jakby zostało oblane szkłem. Będziemy mogli zaobserwować przepiękne lustrzane odbicie. Gwarantujemy, że efekt ten zaskoczy każdego kierowcę.

Rzadsze mycie samochodu

Przy nałożeniu zabezpieczenia ceramicznego pojawia się także powłoka hydrofobowa. Jest to powłoka, która odpycha od siebie cząsteczki wody oraz zabrudzenia. Dzięki tej technologii w o wiele mniejszym stopniu na karoserii będzie osadzał się brud. Dzięki temu z kolei dużo rzadziej będziemy musieli skorzystać z myjni samochodowej.

Zabezpieczenie nie tylko lakieru

Warto wspomnieć również o tym ,że powłoki ceramiczne nie są wyłącznie aplikowane na powierzchnie lakierowane. W dobrych salonach detailingowych z powodzeniem możemy takimi powłokami zabezpieczyć także szyby, wszelkie uszczelki, felgi, plastiki, elementy chromowane a nawet reflektory. To z kolei przełoży się na maksymalne możliwe zabezpieczenie naszego samochodu. A jeśli po kilku latach będziemy chcieli sprzedać auto, to tak niesamowicie zadbany samochód z pewnością będzie wart o wiele więcej na rynku wtórnym niż auto, które musiało przez taki okres czasu dzielnie znosić trudy polskich dróg bez dodatkowej ochrony.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =